Funkční vzdělávání

Systém vzdělávání - Funkční vzdělávání. Jedná se o inovované manažerské studium pro vedoucí pracovníky školských zařízení a NNO, kterým získává jeho absolvent znalosti a dovednosti v oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů.

V projektu Klíče pro život je tříletý vzdělávací program složený ze čtyřdenních prezenčních modulů. Rozsah studia (3 roky): 275 hod. přímé výuky, 168 hod. manažerské praxe a praktických činností a 220 hod. rozšiřujícího e-learningového studia. Obsahově celý program odpovídá požadavkům kladeným na Studium pro ředitele škol a školských zařízení dle § 5 vyhlášky č. 317/2005 Sb.

V rámci projektu chceme vyhodnotit dosavadní průběh studia, přizpůsobit jej aktuálním potřebám souvisejícím se standardizací organizací neformálního vzdělávání (KA 02) a pilotně ověřit jeho inovaci.

Ve dnech 6. – 8. prosince 2012 se naposledy v projektu Klíče pro život sešli členové realizačního týmu Funkčního studia. Jednání proběhlo v konferenční místnosti zámku v Dětenicích.
11. prosince
Ve dnech 6. – 9. listopadu 2012 se uskutečnil poslední vzdělávací modul Funkčního studia v rámci projektu Klíče pro život. Účastnilo se ho 19 studentů 1. ročníku a  15 studentů 2. ročníku.  
10. prosince
Letošní čtvrtý vzdělávací modul Funkčního studia proběhl ve dnech 18. – 21. září za účasti 54 studentů ze všech tří ročníků, v pohádkovém prostředí lesního hotelu Na Studánce u Rychnova nad Kněžnou. Studiem nás tak provázely pověsti i s…
10. prosince
Za rozvojem pedagogického umu a citu ohleduplného manažera odcestoval Petr Kantor až do „Země vycházejícího slunce“, kde se vzdělával v oblasti japonského tradičního divadla a japonského managementu. Nejen o odlišnostech mezi tamě…
26. listopadu
Rozhovor s Janem Burdou o těch, kteří pracují s dětmi a mládeží, o funkčním studiu a standardizaci projektu Klíče proživot i o samotných dětech. 
25. listopadu
Druhý díl seriálu o Funkčním studiu, které představuje jednu z nejžádanějších forem vzdělávání řídících pracovníků institucí, které se věnují dětem a mládeži.
30. října
V rámci projektu Klíče pro život představovalo manažerské vzdělávání pracovníků SVČ, školních družin a klubů i NNO pracujících s děmi a mládeží jednu z nejžádanějších aktivit. V dnes započatém seriálu dostanou slovo ti, kteří s funkčním studiem by…
28. října
Fotografie z květnového benchmarkingu a vzdělávacího modulu Týmové spolupráce Funkčního studia v Krucemburku.
15. října
Fotografie ze zářijového vzdělávacího modulu Funkčního studia v Rychnově nad Kněžnou.
8. října
V tomto příspěvku předkládáme dvě zajímavé práce frekventantů Funkčního vzdělávání v rámci projektu Klíče pro život, které se tentokrát týkají oblasti nadmíru aktuální - komunikace neziskové organizace s veřejností.
30. září