Kvalita a konkurenceschopnost
v neformálním vzdělávání

Kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání

Přehled publikací vytvořených v projektu K2

V projektu vzniklo několik zajímavých publikací. Kliknutím na jejich název zobrazíte náhled i PDF publikace ke stažení.

Metodika - Kompetence, Kvalita, Kvalifikace, (sebe)Koncepce pro neformální vzdělávání

Publikaci si můžete stáhnout zde

Metodika pro odborné konzultanty

 

Vzdělávací program je připraven tak, aby jeho absolventi byli vybaveni metodami pro úspěšné vedení konzultací přinášejících možná řešení problémů a nastavování nápravných opatření. Ty pramení ze zjištění hodnotících týmů využívajících pro hodnocení organizace model CAF (Common Asessment Framework) či Interní audit uložených v systému OLINA. Konzultanti tak zajišťují, aby samotné hodnocení nezůstalo „napůl cesty“ a organizace mohly vykročit dále směrem k utěšenému rozvoji svých činností.

publikace ke stažení [pdf] a přílohy [zip]

Publikace

Přílohy

Metodika pro konzultanty k zavádění kvality

Na základě toho pracovníci klíčové aktivity Aplikace nástrojů kvality v neformálním vzdělávání pro Vás připravili vzdělávací program pro konzultanty k zavádění kvality v zájmovém a neformálním vzdělávání. Tento program byl pilotován v červnu roku 2013, kdy bylo vyškoleno 16 osob z cílové skupiny.

Po absolvování programu se stanete odborníky na práci se systémem OLINA. Ten organizacím nabízí jednoduché testování probíhajících procesů i kompetencí pracovníků, kteří za ně zodpovídají. Na základě výsledků těchto testů opřených o obecně uznávané nástroje pro řízení kvality (model CAF, Interní audit) lze dále doporučit vzdělávání pracovníků organizací v těch oblastech, kde jim potřebné znalosti či dovednosti chybějí. I tento aspekt podpory rozvoje kvality v organizacích systém OLINA nabízí. Účastí v e-learningových vzdělávacích programech se uzavírá pomyslný kruh práce s kvalitou probíhající od hodnocení činností přes hodnocení lidí, kteří tyto činnosti vykonávají, až po jejich vzdělávání, jež zpětně povýší úroveň realizovaných činností a tím i zkvalitní výstupy probíhajících procesů.

publikace ke stažení [pdf] a přílohy [zip]

Publikace

Přílohy

 

Implementační příručka pro zavádění kvality prostřednictvím aplikace OLINA

Jak zvýšit kvalitu organizace a s tím i počet zájemců o aktivity zájmového a neformálního vzdělávání?

Využijte aplikaci OLINA, ve které najdete sadu nástrojů, které Vám pomohou popsat a zefektivnit procesy ve Vaší organizaci. Nechte se vést implementační příručkou, kterou najdete níže.

Celou příručku ve formátu PDF si můžete stáhnout zde.