NIDM » Informační servis »

Rozhovory

Prakticky na všech celorepublikových kolech jazykových soutěží v posledních letech bylo možné potkat Jana Zeleného. Úspěšně bodoval i v chemické a biologické olympiádě či v SOČ. Nyní s ním přinášíme rozsáhlejší rekapitulační rozhovor…
V první půlce června se v rámci systematického vzdělávání, které učitelům základních a středních škol poskytuje NIDV, konaly dva kurzy věnované tématu Šikana ve školním prostředí a její řešení s podtitulem Vrstevnický progr…
Inspirativní rozhovor s Mgr. Radkou Vanišovou, která učí dějepis na táborském gymnáziu, o její účasti na semináři Nové metody výuky holokaustu.
Za rozvojem pedagogického umu a citu ohleduplného manažera odcestoval Petr Kantor až do „Země vycházejícího slunce“, kde se vzdělával v oblasti japonského tradičního divadla a japonského managementu. Nejen o odlišnostech mezi tamě…
Rozhovor s Jiřím Ježkem, několikanásobným paralympijským vítězem a mistrem světa v silniční a dráhové cyklistice.
Pro fotosoutěž Život kolem nás se nám jako další osobnost podařilo získat paní Táňu Fischerovou, která nám poskytla také následující rozhovor.
Rozhovor s paralympionikem Janem Povýšilem, patronem fotografické soutěže NIDM Život kolem nás.
Rozhovor s hercem Petrem Vackem, patronem soutěže Brána k druhým.
Jedním z patronů soutěže Brána k druhým je šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery, který nám poskytl rozhovor.
Co je z výchovného hlediska pro vedoucí zvlášť náročné?
Další část seriálu rozhovorů z letních táborů, tentokrát o spolupráci s místní samosprávou a s veřejností.
Pokračován seriálu rozhovorů z letních táborů, tentokrát o možnostech zapojení rodičů oddílových dětí.
K prázdninám českých dětí - kromě pláží v Chorvatsku, pobytů u babičky na vesnici a poněkud bezcílného bloumání v místě bydliště - patří už neodmyslitelně letní tábory.
PaedDr. Eva Schneiderová natočila více než šestiminutový rozhovor o nadaných studentech a jejich podpoře ze strany Talentcentra NIDM, který byl odvysílán na stanici ČRo Leonardo.
Na základě dlouhodobé smlouvy o spolupráci mezi NIDM a ČRo se o výzkumech NIDM v rámci projektu Klíče pro život hovořilo v Českém rozhlase na stanici Praha. Pořad si můžete poslechnout na níže uvedené adrese.